Böcek İlaçlama Türleri Nelerdir?

Böcek İlaçlama Türleri Nelerdir?
Sağlıklı ve hijyen bir yaşam alanı hayalimiz bazen böceklerin ortaya çıkması ve canımızı sıkmasıyla son bulur. Karınca kolonilerinden, hamam böceği yuvalarına ve diğer haşerelere kadar ev veya işyerlerinin baskın yemesi muhtemeldir. Böyle bir durumda geleneksel yöntemlerle çözüm bulmak yerine, böcek ilaçlama hizmeti sunan firmalardan yardım almak, sorunu kökten çözebilmek için gereklidir.
Böcek ilaçlamada etkili yöntemleri…
Her firmanın kendisine has bir yöntemi söz konusu olabilir. Ancak böcek ilaçlama denildiğinde akla gelen sistemler aşağıdakilerdir.
1. En hızlı etki eden yöntemler arasında kokulu böcek ilaçlama gelir. Haşerelerin çok fazla bulunduğu bölgelere uygulanan sistem sayesinde, 2 saat içerisinde bölge haşereden temizlenmiş olur. Bu uygulamadan sonra ilaçlama yapılan mekanın havalandırılması ve 4 saat kadar mekana girilmemesi gerekir.
2. Sıvılaştırılmış böcek ilaçlarıyla yapılan uygulamalar da söz konusudur. Bu yöntemde mekanın boşaltılmasına gerek yok. Ancak gıda gibi maddelerin bulunduğu yerlerde yiyecek ve içeceklerin dışarı çıkarılması gerekir. Ya da üzerlerinin kapatılarak tedbir alınması lazımdır.
3. Büyük mutfaklar, restoran ve benzeri yerlerde de jel böcek ilaçlama sistemi uygulanır. Bu sistemde jel denilen yemlerle böceklerden kurtulmak mümkündür. Kokusu yoktur. Dozu istenildiği ayarlanabilir. Etkili bir başka yöntemdir.
4. Böcekleri ve haşerelerin üremesine müsait olan yerlerin ilaçlanması içinde termal flog sistemi vardır. Bu sistem çöp, göl ve benzeri harelerin kolayca ürüyebileceği yerlerde uygulanır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *